Όταν έμαθα πως ο Notis Panayiotou ετοίμαζε μία συλλογή ρούχων εμπνευσμένη από την Marlene Dietrich, σκέφτηκα αμέσως ανδρόγυνα looks και έντονα χρώματα. Όταν παρακολούθησα το show του κατά τη διάρκεια της 19ης AXDW, επιβεβαιώθηκα - κομψά κοστούμια και αέρινες τουαλέτες σε τόνους λευκούς, κρεμ, πράσινους και μαύρους έκλεψαν την παράσταση αναδεικνύοντας πολύ όμορφα μία άλλη, πιο αυστηρή πλευρά της θηλυκότητας - αυτήν που έκανε και τη Marlene να ξεχωρίσει. Εξάλλου, όπως είχε πει και η ίδια, "I am at heart a gentleman"!
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjRLEnc36zyOsi7dHCe1dwIfMbShbmmeMyLsm_66ioDHz5c7rw-z1KR4AD6yBrlNWDP4sqGp4yFpOmwOOqQxPFUUb8_EwSTc6guyBYRBquyc4RBn6ZUuSbzo4MU49Ce4kzOUnJgF0wl-U39/s1600/7.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhKoyUKSt33mf1uk8gAKQFHxK4B0KvirG98yetXO_D7gqbqfbQC_dXt6RKjvUPMzM8OY_g5JWNkZnJ5W2TzwNn7BFJog-0WU8RxRVDLrxU8nFWqkZEBcN3LT9W4bSdAcTMSCQcV4QVRri8c/s1600/8.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh_sKFr5KAf6tC53LTEb6BydEeCt4qpV5dryYwc7lSP7c8BcDP-Y-pRI2qpxNVR_rICZsB_jhvg54JFMP3PP0AYLuvyoDt-k1YPlLY1TsrbQL_1hgBS2xizsMEeU5Wu4S64bDurdEhtQfmi/s1600/3.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg0DONVoP9CMPfNDMuJVoM6CNlO2HurKLC3IpPGJ2uMy65d7S2yJv8PQoEtEvl_ypY3_CMGYLr_HVqOGN61GiLLFiimOOONUnUWJsFV9VGe2PDomiKiEzhjSWMFHn7p3BSHpBPkKdM7Syiz/s1600/6.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgNRZekYiCnP2NS0jlyiHippXY99KPtVgtGqywW-Qd2fd7FsohtgEntStKZFu2WGFHnQwbgNj6YZP1wu1DUrDxYLV2Cbo1ZHKo07YwEWRx5yEoEfKs8Ii6TtABLfdy7XuV5HIJXclcpXT-h/s640/IMG_20160411_194748.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjqepPu2cRwI5gNMdCkVuiY1xmlTKKrKjgC7n7r7wXq9Cvh8gC62BMjcV7HUdnAXIlf8dWt35lQ6jv8ahZ2uP4TdkzZ9DnNnPLNfeV3rgpfwM3fAFYMUvU2QTQtaKc4YcHO4wDQ5u0nhdKt/s1600/10.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjoHoBo-XP3lvmkqVq4f52eiKgqjFDbnVvstD0-a8o3vN29bJgOZhNAY6QsXuSfP1-Bsq_qJEbCHXShkJkV1VR4qViWg8U8dvtuoVqyovHXH3O4J53IlNx0u4WhC38gAxQ-GZKvpWK9MnVO/s1600/1.jpg)
When I heard that Notis Panayiotou was preparing a collection inspired by Marlene Dietrich, I instantly thought of androgynous looks and intense colours. When I attended his 19th AXDW show, I was proved right - chic suits and airy gowns in the shades of white, cream, green and black stole the show, emphasizing on a different, more austere side of femininity - the one that made Marlene stand out. Like she once said, "I am at heart a gentleman"!
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhGtgF-R-Cm18Fgos3o7seQVuiw09I-fRHyHXySLKck5tW7B7xloc4oERYlBJPh147qUkdTW_BUdRWTtpKpFhna6ci1TmOt24m3hBrVITuzRv1L3ssm5VsmT7vP5keQKT_h2I2Tjv6i3LDY/s640/IMG_20160419_222109.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgeOJg8b_g1o_ig0iFsrnvrZQ5pIi9WkzV7qc0FTwAzQzG7NoT8IgoqbUCXz_q9GOmsGEcMXV1og_50sWK1lJ-U62QuT1dARpENuRmyeglszEvZN5ptjQd2_dMtSGsnJ4Zs45ckmRS-0Oiz/s1600/9.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiqlxvl1l7QVCYljWRqkh2wW8tMEAblaAMO45GFD4O5553ktYk2JMYC1Dp8hB4GLhiRxoJFfI7ORb6_oW4iIdNScH-PTXbheysrFkbJqE1gvXebuLq5VGHUi4CD2GV2oHcQP4-c0AZZGsad/s1600/2.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhnqCv7_po3cVx0S1Tx9K-pMaJ1DHweSj5jj-rwVpGMVwYv0w4Kr3L41T7EvbWpmy01zlr3V8-GnclE7VJYyEtad8HhJefypVwi379hSuugE_9IiYIYc3IILpMBx6fWK-DtGnyrOKhVqKGA/s1600/12.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgbxirECa18CA5HQnaZrMTYtYVGImrHb9-aJyPhvyol8ix0UlRhhVu7VV6Ld4Bd8VZjs2wMsWFwiOS_vcyuyU2kQtSPqEFThkjLFyR_4UT28Mjgr6RuUkVUsJocQohs4DTL-nkS5jPb9Z-V/s1600/4.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEibfbje8hQ3AB1GrUGO1wc-Qpc9IUBjTQFFNqDXunXXjAXZg_zFAFsmoMstbt_Ff7BZzf6YPRYuRrORSdUcMwdBWyalEWPxiQI-LZI-rda3Ptt0OiWPPs9N4VlbdknHJcEUEnrpXiWCKDx5/s640/IMG_20160412_000114.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου